PONAD 25 LAT DOŚWIADCZEŃ

Doświadczenie
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD PROMOCYJNY
OK
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD PROMOCYJNY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Oświetlenie, lampy Elkim (33 produkty)

lampy wiszące

plafony i lampy sufitowe

kinkiety i lampy ścienne

oczka i oprawy halogenowe

Lampy punktowe, reflektorowe Elkim

 

Praktyczność i funkcjonalność lamp wiszących polskiego producenta Elkim wiąże się z rozmieszczeniem systemów oświetleniowych w pomieszczeniach sektora handlowego, prywatnego oraz innych. Stałe i ruchome formy lamp wiszących są wyposażone w różne uchwyty. Ich wspólną cechą jest mocowanie do sufitu za pomocą trwałych zawieszeń.
 

W przeciwieństwie do tradycyjnych żyrandoli, minimalistyczne lampy wisząca można regulować na wysokość, zmieniać wzór oświetlenia, kierować strumień światła wzdłuż pożądanego wektora. Lampy reflektorowe Elkim zapewniają oświetlenie kierunkowe, tworząc źródło światła we właściwym miejscu. Jest to bardzo wygodne przy umieszczaniu akcentów we wnętrzu. Z technicznego punktu widzenia oprawy są konstrukcją jednego lub więcej odbłyśników zamontowanych na uchwycie obrotowym.
 

Rodzaje lamp Elkim

 

Lampy wiszące Elkim pomagają szybko i tanio przekształcić pomieszczenie, nadać wnętrzu oryginalności, ozdobić nudne otoczenie i zmienić postrzeganie przestrzeni za pomocą prostej gry światła / cienia. Trzeba tylko wybrać model, który harmonijnie łączy się z meblami, tekstyliami domowymi lub innymi elementami systemu oświetleniowego. Nietrywialny design, jest przejawem oryginalności.
 

Nowoczesne lampy wiszące do wnętrz domowych, biurowych lub hotelowych wyróżniają się różnorodnością wyboru i stylistycznych rozwiązań. Niektórzy producenci stawiają na innowacje, inni preferują klasykę w nowoczesnej interpretacji a niektórzy specjalizują się tylko w produkcji unikalnych absolutnie bezpiecznych lamp.
 

Producent opraw oświetleniowych Elkim posiada w ofercie wiszące lampy sufitowe dowolnego projektu i stylu, kinkiety i lampy ścienne, oczka i oprawy halogenowe.
 

Czym wyróżniają się lampy tego producenta?

 
 • Modele ścisłej geometrii, symetrii, poprawności form, charakterystyczne dla minimalizmu
 • Powściągliwe monochromatyczne urządzenia w stylu techno z celową demonstracją elementów konstrukcyjnych, szorstkości metalu.
 

Zakres zastosowania reflektorów to oświetlenie strefowe i stworzenie oryginalnej atrakcji. Kierunek strumienia światła można zmienić dzięki uchwytom montażowym. Dzięki tej funkcji można łatwo zmienić wnętrze wizualne w pomieszczeniu, zwracając uwagę na niektóre cechy jego kompozycji. Lampy reflektorowe i punktowe będą również odpowiednie w otoczeniu biura i kuchni: tutaj zapewnią dobre oświetlenie w obszarze roboczym, nie wpływając na resztę przestrzeni. Możliwości zastosowania takiego oświetlenia są świetne i pozwolą uczynić dom oryginalnym, a jednocześnie praktycznym.
 

Odmiany lamp Elkim – lampy reflektorowe: wiszące, kinkiety, lampy stojące

 

Główna klasyfikacja tych urządzeń opiera się na cechach konstrukcyjnych, w szczególności na rodzaju zastosowanego urządzenia. Producent oferuje następujące rodzaje lamp:

 • Do montażu na ścianie. Lampy te zamontowane na pionowej powierzchni mogą służyć do dekoracyjnego oświetlenia obrazów i półek. Zainstalowane oświetlenie punktowe na ścianie nad biurkiem, może skutecznie zastąpić lampę biurkową bez zajmowania centymetra wolnej przestrzeni. Często używane są również, jako lampki nocne, wystarczy wybrać odpowiednią moc. Mogą być montowane na wsporniku zgodnie z zasadą kinkietów lub na nakładce: obudowa lampy przylega do ściany.
 • Lampy reflektorowe sufitowe mogą uzupełniać lub stać się praktycznym zamiennikiem oświetlenia centralnego, wypierających żyrandole i tradycyjne lampy sufitowe. Ich zaletą jest to, że w każdej chwili można zmienić kierunek źródła światła, umieszczając akcenty w zupełnie inny sposób i podkreślając strefę relaksu lub przestrzeń roboczą.Takie modele są również wygodne ze względu na ich małe wymiary, przy niskich sufitach pomogą zaoszczędzić miejsce.
 

Praktyczne modele lamp Elkim

 
 • Modele pojedyncze i łączone. Lampy mogą być pojedyncze lub posiadać na jednej listwie kilka reflektorów. Jednocześnie te pierwsze są skutecznym źródłem oświetlenia punktowego, podczas gdy te drugie można bardzo dobrze stosować analogicznie do żyrandoli, ponieważ mają kilka reflektorów, które zapewniają pełne oświetlenie dużej przestrzeni. Możliwość zmiany kierunku zostaje zachowana.
 • Na wsporniku. Najpopularniejszy uchwyt do reflektorów, zapewniający pełną swobodę zmiany kąta strumienia światła. Istnieją modele z jednym i kilkoma reflektorami. Uchwyt pozwala wytrzymać pewną odległość od lampy do powierzchni sufitu, co z kolei otwiera więcej możliwości dla pomieszczeń o niskim suficie.
 • Na listwie. Drugi najpopularniejszy rodzaj edycji lamp reflektorowych. W tym przykładzie wykonania konstrukcja zawiera kilka reflektorów połączonych w jedną linię: płaską lub zakrzywioną. Oddzielne modele są wykonywane na elastycznym pręcie, który można nadać dowolny kształt podczas instalacji. Ogólny montaż pozwala na stosowanie takich lamp do nietypowego oświetlenia ścian lub nisz. Dobrze radzą sobie również z centralnym oświetleniem małych pomieszczeń lub pomieszczeń biurowych. Można je zamontować zarówno na suficie, jak i na ścianie, tworząc oryginalne kompozycje oświetleniowe.
 

Korzyści z zainstalowania lamp Elkim

 
 • Praktyczność i wygoda. Konstrukcja lamp Elkim daje w każdej chwili możliwość zmiany akcentów świetlnych w pomieszczeniu bez ponownej instalacji źródeł światła. W takim przypadku oświetlenie jest utrzymywane na wystarczającym poziomie.
 • Małe rozmiary. Modele są zwarte, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo wolnego miejsca w pokoju.
 • Oszczędność. W takim oświetleniu najczęściej stosuje się żarówki halogenowe i LED, których zużycie energii jest prawie 10 razy mniejsze niż w przypadku klasycznych żarówek. Pozwala to na ciągłe włączanie podświetlenia bez obawy o wysokie wydatki.
 • Długie użytkowanie. Konstrukcja opraw składa się z trwałych części, a zastosowane lampy są niezawodne i pomogą zapomnieć o wymianie źródła światła na długi czas.
 • Świetne rozwiązanie dekoracyjne. Za pomocą lamp producenta Elkim można łatwo ustawić dowolne lekkie akcenty, podkreślając cechy wnętrza i ukrywając niedoskonałości. Kompozycje kilku urządzeń mogą stać się osobnym punktem kulminacyjnym sytuacji. Ponadto w różnych porach dnia, jeśli to konieczne, można wyróżnić tylko niektóre obszary pokoju, pozostawiając resztę przestrzeni w przyjemnym zmierzchu. Opłacalne rozwiązanie do podkreślania nisz, obrazów, witryn sklepowych.