PONAD 25 LAT DOŚWIADCZEŃ

Doświadczenie
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD PROMOCYJNY
OK
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD PROMOCYJNY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lampy do przedpokoju (381)

Oświetlenie przedpokoju

 

Przedpokój to chyba najciemniejsze pomieszczenie w większości domów i mieszkań. Dlatego też wymaga odpowiedniego oświetlenia, które będzie dekoracyjne, efektywne i energooszczędne a jednocześnie będzie współgrało z oświetleniem zainstalowanym w reszcie wnętrz. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogaty wybór lamp do przedpokoju. Oferujemy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne rozwiązania – lampy sufitowe, wiszące, kinkiety, lampy ścienne a także dekoracyjne lampy i kinkiety halogenowe.
 

W przedpokoju szczególnie ważne jest sztuczne oświetlenie, jest to pierwsze miejsce, które widzą goście i właściciele, gdy wchodzą do domu. Ciemne lub słabo oświetlone pomieszczenie wywrze negatywne wrażenie, niezależnie od wspaniałości wnętrza. Różnica w oświetleniu może również przyczynić się do znacznego pogorszenia odbioru. Dlatego światło powinno być jednakowo jasne we wszystkich pokojach. Lampy do przedpokoju mają różne ceny a jest to zależne od materiału produkcyjnego, cech konstrukcyjnych, wielkości itp.
 

Jak wybrać lampy do przedpokoju?

 

Lampy do przedpokoju zapewniają oświetlenie ogólnego i lokalnego typu, z innym ukierunkowaniem. Za pomocą takich źródeł światła można sprawić, że będzie ono nie tylko stylowe i przytulne, ale także ukryje różne minusy. Dlatego eksperci zalecają stosowanie lampy sufitowej i lampy ściennej do przedpokoju.
 

Lampy ścienne i sufitowe to nowoczesne oprawy oświetleniowe, godne uwagi, które reprezentują najlepsze trendy w świecie oświetlenia domowego. Piękno i nowoczesna technologia produkcji, solidna konstrukcja i trwałe materiały uosabiają wszystkie cechy, których klienci poszukują. Przykładem jest nowoczesna sufitowa lampa do przedpokoju z 2 ruchomymi reflektorami, posiadająca aż 5 źródeł światła, w tym 3 żarówki halogenowe. Jest o bardzo praktyczny i dekoracyjny model, który poza funkcją oświetlenia posiada efekt dekoracyjny.
 

Wybierając oświetlenie, należy wziąć pod uwagę następujące punkty: główne źródło światła musi znajdować się na suficie, jeśli sufity w przedpokoju są wysokie, można bezpiecznie wybrać lampę wiszącą. W takim pomieszczeniu bardzo ciekawie prezentuje się lampa w modnym połączeniu drewna dębowego i metalu w kolorze chromu.
 

Najlepszym wyborem dla małego przedpokoju jest system punktowych diod LED umieszczonych na obwodzie, wizualnie zwiększy wysokość sufitu. W wąskich przestrzeniach lepiej skierować światło na ścianę. Lampy do przedpokoju LED powinny mieć prosty kształt, tworzyć miękkie rozproszone światło, oświetlenie szaf, lusterek wynika z dodatkowych źródeł światła. Odpowiednie opcje są montowane w meblach, a także umieszczane na suficie, z alokacją określonej strefy.
 

Lampy do przedpokoju - wielkość pomieszczenia

 

Przedpokój nie jest miejscem, w którym domownicy spędzają dużo czasu, ale to on codziennie eskortuje ich z domu i spotyka po powrocie. Dlatego przedpokój powinien być dobrze oświetlony w dosłownym tego słowa znaczeniu.
 

  • Małe przedpokoje
 

Aby wizualnie powiększyć przestrzeń, można zastosować wiele sztuczek: udekorować ściany jasnymi kolorami, użyć przesuwnej szafy z lustrzanymi drzwiami lub po prostu powiesić duże lustro. Prawidłowe oświetlenie może zwiększyć skuteczność tych sztuczek. Dlatego warto umieścić lampy ze światłem kierunkowym, a promienie z kinkietów, padające na białe lub beżowe błyszczące tapety, rozproszą się i delikatnie rozświetlą pomieszczenie.
 

Nowoczesny plafon z czterema ruchomymi reflektorami w kształcie kul jest funkcjonalnym ciepłym oświetleniem przedpokoju. Jest to model bardzo praktyczny i często kupowany do takich pomieszczeń. Nowatorski, subtelny i gustowny kinkiet z białego, matowego szkła, doskonale odnajduje się w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Posiada wbudowany transformator z jednym źródłem światła. Nietuzinkowa budowa daje możliwość jego wykorzystania w wielu rodzajach wykończenia i wystroju.
 

  • Długie przedpokoje
 

Tego rodzaju lamp do przedpokoju nie można zawiesić wzdłuż ścian, ponieważ pomieszczenie zamieni się w rodzaj tunelu. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest podział na strefy. Za pomocą jasnego światła oddzielić części funkcjonalne (lustro i szafkę) od przejścia. Jeśli przedpokój kończy się ścianą, można powiesić na nim kinkiet lub reflektor, ta technika wizualnie skróci pomieszczenie. I jeszcze jedno ogólne zalecenie: kinkiety na przedpokoju powinny rozpraszać światło w kierunku sufitu.

 

  • Przestronne przedpokoje
 

Po środku pomieszczenia pożądane jest zawieszenie lampy sufitowej, która określi ogólny jego charakter. Zimne światło (dobrze gra na ciemnych ścianach) rozbudzi i rozweseli, a ciepłe światło (odpowiednie do lekkiej dekoracji) uspokoi. Niespotykany design posiada lampa do przedpokoju o dużej rozpiętości gwarantująca duży zakres świecenia. Można ustawić światło dzięki ruchomym końcówkom. Lampa posiada 8 ramion na zakończeniu, których znajdują się małe ruchome plafony oświetlające każde miejsce na przedpokoju. Kolejnym elementem są obszary funkcjonalne: udekorować lustra małymi lampami ze skierowaną wiązką światła.
 

Lampa do przedpokoju: cechy techniczne

 

Wybierając lampę do przedpokoju, nie można obejść technicznej strony problemu. Trzeba zwrócić uwagę na takie cechy:

  • Rodzaj lampy (halogenowa, żarowa, fluorescencyjna, LED).
  • Materiał wzmacniający (metal, szkło, plastik).
  • Baza (wskazana w formie alfanumerycznej, na przykład: G9, E27 i inne).

Z reguły cechy wskazują styl oświetlenia konkretnej lampy: klasyczny, nowoczesny, industrialny pomoże to wybrać model do projektu mieszkania lub domu.