PONAD 25 LAT DOŚWIADCZEŃ

Doświadczenie
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD PROMOCYJNY
OK
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD PROMOCYJNY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lampy kuchenne (574)

Są takie miejsca w kuchni, które wymagają szczególnego oświetlenia. To z pewnością blaty robocze i stoły, przy których jadamy wspólne rodzinne posiłki. Zadbaj o to, aby gotowanie i spożywanie posiłków odbywało się w przyjemnej atmosferze wybierając odpowiednie lampy kuchenne. W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór lamp sufitowych i ściennych a także lamp typu spot-light i led.  Miłośnikom tradycji oferujemy natomiast klasyczne żyrandole i lampy wiszące w wielu wzorach i kolorach.
 

We wnętrzu nowoczesnej kuchni stosuje się różne źródła światła, aby zorganizować niezbędny poziom oświetlenia i nadać otaczającej przestrzeni spektakularny i stylowy wygląd. Bardzo ważne jest, aby światło w kuchni było jednolite i miękkie, bez ostrych kontrastów i przejść. Jednak w zależności od wielkości pomieszczenia i obecności różnych obszarów funkcjonalnych w kuchni mogą pozostać zaciemnione obszary, aby w razie potrzeby stworzyć romantyczny nastrój. Lampy kuchenne występują w różnych formach i kolorach, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni model do danej przestrzeni.
 

Rodzaje oświetlenia kuchennego

 

Nowoczesny design wykorzystuje kilka rodzajów oświetlenia do kuchni:

  • Ogólne. Zwykle jest to lampa kuchenna, którą włącza się przede wszystkim po wejściu do pomieszczania. Urządzenia oświetlenia ogólnego są dziś wyposażone w wygodny i praktyczny reostat, umożliwiający regulację mocy oświetlenia w zależności od charakterystyki działania otaczającej przestrzeni.
  • Centralnym źródłem światła w wielu kuchniach jest wciąż żyrandol lub pojedyncza lampa kuchenna. Z reguły są umieszczane na środku, aby zapewnić najbardziej równomierny przepływ światła. Współcześni producenci oferują ogromną listę różnych urządzeń, za pomocą, których można skutecznie oświetlić kuchnię o różnych rozmiarach, urządzoną w najnowocześniejszym lub w klasycznym stylu.
  • Ponadto reflektory, różne rodzaje wbudowanego oświetlenia i kierunkowe źródła światła mogą być dziś umieszczone na suficie. Ich konstrukcja i wygląd zależy od wysokości pomieszczenia, zdolności do organizowania specjalnych konstrukcji podwieszanych i wielopoziomowych.
 

Funkcjonalne lampy kuchenne

 

Lampy kuchenne znajdują się w różnych obszarach funkcjonalnych, co pozwala poprawić warunki pracy w kuchni, uniknąć wypadków. Szczegółowe oświetlenie jest absolutnie konieczne dla powierzchni roboczej, miejsca, w którym znajdują się deski do krojenia i urządzenia elektryczne, gdzie przygotowywane jest jedzenie i trwają przygotowania do nakrycia stołu.
 

Oświetlenie i oprawy dobierane są pod kątem wysokich parametrów technicznych, charakteryzujących się łatwością czyszczenia i wymiany żarówek. W obszarze roboczym eksperci zalecają stosowanie lamp fluorescencyjnych lub LED w odpornej na wilgoć obudowie. Nowoczesne kuchnie mogą być wyposażone w specjalne urządzenia na obrotowych lub rozkładanych wspornikach.

Dekoracyjne lampy kuchenne

 

Lampy kuchenne służą także do dekoracji wnętrza, nadając mu oryginalny, ekskluzywny wygląd. Mogą być stosowane, jako ważny dodatek podczas tworzenia jednego zestawu stylistycznego w kuchni. Dziś, opracowując autorski projekt kuchni, specjaliści stosują trzy rodzaje oświetlenia, które harmonijnie się uzupełniają. W zależności od rodzaju urządzeń, ich przeznaczenia i lokalizacji stosuje się szeroką gamę rodzajów żyrandoli, lamp i wbudowanego oświetlenia.  
 

Wyposażenie małej lub dużej kuchni jest ważnym czynnikiem przy wyborze wyposażenia

 

W małych kuchniach, eksperci zalecają stosowanie kilku rodzajów oświetlenia. Wielu projektantów zaleca całkowite porzucenie centralnej lampy i używają jedynie oświetlenia powierzchni roboczej i miejsca na stołem. W małych pomieszczeniach efektywnie stosuje się lampy kierunkowe i regulowane, które mogą zmieniać kierunek oświetlenia i jego moc w zależności od rodzaju aktywności i zdarzeń zachodzących w kuchni. Doskonale sprawdzi się nowoczesna lampa wisząca z wysokiej, jakości drewna dębowego i szkła. Jest ona wyposażona w przewód w oplocie sznurkowym w kolorze czarno-białym lub antracyt albo też czerwieni. Lampa kuchenna będzie wyglądała pięknie nad blatem lub wyspą kuchenną.
 

Duże kuchnie wymagają starannego przygotowania i wyboru odpowiednich urządzeń dla każdego obszaru funkcjonalnego. Dziś w takich miejscach stosuje się ciekawe, designerskie systemy sufitowe z kilkoma poziomami różnych materiałów wykończeniowych. Do każdego rodzaju dekoracji stosuje się różne oprawy i lampy kuchenne. Kuchnie urządzone w stylu loft mogą zostać ozdobione industrialną lampą kuchenną wiszącą, która swoją budową przypomina klatkę. Jej stylistyka doskonale odnajdzie się w surowych przemysłowych wnętrzach.


Wpływ wysokości pomieszczenia na wybór oświetlenia

 

Wizualnie, podnieść sufit, pozwala wbudowana taśma LED i światła kierunkowe, które znajdują się na obwodzie pomieszczenia. W kuchniach z niskim sufitem eksperci nie zalecają stosowania nieporęcznego żyrandola. Można wybrać pojedynczą lampę kuchenną z przezroczystym szklanym kloszem lub o najbardziej płaskiej obudowie.
 

Lampa kuchenna sufitowa z wykończeniem metalowym w kolorze chromu połączona z kryształem, zapewni efektywne rozproszenie światła. W bardzo małych przestrzeniach błyszczące sufity o neutralnym kolorze wyglądają pięknie i stylowo, do których stosuje się różnorodne wbudowane lampy i pojedyncze szklane lampy kuchenne o przejrzystym stylu.  


Lampy kuchenne do kuchni łączonej z salonem

 

W nowoczesnych domach o swobodnym projekcie kuchnia często łączy się z salonem lub jadalnią. Jako konstruktywne zagospodarowanie przestrzenne właściciele mogą użyć wyspy. W takich wielofunkcyjnych przestrzeniach stosuje się kilka rodzajów urządzeń oświetleniowych: jedna lub dwie lampy kuchenne, obowiązkowe oświetlenie powierzchni roboczej, lokalne oświetlenie blatu i miejsca do spożywania posiłków. Najważniejszy jest styl produktów, który muszą być w pełni zgodny z kierunkiem projektowania i wyborem mocy urządzeń, jego regulacją, kontrolą i lokalizacją.
 

Plafony należą do prostych a zarówno eleganckich źródeł oświetlenia kuchni. Taka nowoczesna lampa kuchenna wykonana w kolorze białym wyprodukowana ze szkła i metalu, pozwoli na oświetlenie pomieszczenia do 25m². Natomiast lampa kuchenna wisząca z serii modeli abażurowych z materiału wysokiej, jakości, dostępna jest w wielu kolorach: srebrnym, białym, zielonym, czerwonym, złotym. Owalna lampa umieszczona nad stołem zapewni odpowiednie oświetlenie całej powierzchni. Nowoczesna lampa wisząca z pomarańczowego, przeźroczystego lub czarnego akrylu efektywnie rozprasza światło.