PONAD 25 LAT DOŚWIADCZEŃ

Doświadczenie
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 20 pln, do darmowej dostawy brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD PROMOCYJNY
OK
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 20 pln, do darmowej dostawy brakuje 300 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD PROMOCYJNY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lampy LED (172)

Oświetlenie LED

 

Energooszczędne, dekoracyjne i nowoczesne lampy led to idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju wnętrza. Idealne do kuchni, salonu, jadalni, łazienki, sypialni, czy pokoju dziecinnego. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór lamp led oraz lamp typu spot-light. Mamy lampy sufitowe i ścienne, dekoracyjne lampy wiszące i kinkiety, lampy podłogowe i stojące, a także żarówki led z oprawami, lampy biurowe i biurkowe oraz dekoracyjne lampy do oświetlenia schodów. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.
 

Diody LED mają wyższą moc świetlną (wyrażoną, jako procent lumenów na wat) niż energooszczędne lub sodowe, które są tradycyjnie stosowane w systemach oświetleniowych w miejscach publicznych. LED zapewnia osiem razy więcej jasności niż przestarzałe żarówki. Zalety lamp LED można wytłumaczyć ich konstrukcją. Lampa LED jest obecnie najbardziej energooszczędną lampą sufitową, wiszącą, znajduje zastosowanie w żyrandolach, kinkietach, plafonach, lampach biurkowych.
 

Jakie są lampy LED?

 

Główne parametry LED lampy są określone przede wszystkim przez charakterystykę samych diod LED, ich lokalizację, efektywność zasilania, efektywność rozpraszania ciepła i przepuszczalność światła dyfuzora. Żarówki LED są energooszczędne. A zatem, gdy pojawia się pytanie o wybór najlepszej opcji, rozważana jest przede wszystkim ich efektywność energetyczna. Pod względem ilości oświetlenia lampa LED o mocy 5 W może zastąpić żarówkę o mocy 50 W. Jednocześnie zużywa 10 razy mniej prądu. Oznacza to, że jeśli lampa świeci, co najmniej 3 godziny dziennie, to przez rok lampa żarowa zużywa prawie 54 kW, a lampa LED zużywa tylko 5,5 KW. Różnica jest ogromna. Podstawa lampy LED może być dowolnego rodzaju, a wbudowany sterownik umożliwia jej działanie zarówno z sieci 220 V, jak i 12 V.
 

Główne zalety lampy, która korzysta z LED:

 
  • Korzyści ekonomiczne wynikają z połączenia trwałości i oszczędności energii (diody LED działają przez około 50 000 godzin). Oświetlenie LED ma niezwykle wysoką wydajność. Oszczędza 60–90% energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, sodowymi i rtęciowymi oraz 10–20% energii w porównaniu z lampami energooszczędnymi. Zastosowanie ich w lampach wiszących, żyrandolach czy lampach sufitowych przynosi duże oszczędności finansowe.
  • Wysoka wydajność świetlna. LED przekształca prawie całą energię otrzymaną w światło, inaczej niż zwykłe żarówki, które przy takiej samej mocy wytwarzają mniej świateł i powodują dużo więcej ciepła.To pierwszy plus technologii oświetlenia LED. Oświetlenie emanujące z lamp LED pozwala skierować światło na pożądane obszary, znacznie zwiększa jednorodność światła i zmniejsza liczbę ciemnych plam. W rezultacie wykorzystanie emitowanego światła jest zoptymalizowane, a zużycie energii zmniejszone. Lampy LED takie jak kinkiety i plafony dają bardziej wydajne źródło ukierunkowane w oczekiwany sposób.
  • Możliwość wyboru temperatury barwowej jasności w zależności od celu oświetlenia: od zwykłego ciepłego oświetlenia żarówki (2700-3000 K) do światła dziennego (4000-5500 K) lub zimnego białego światła (6500 K).
  • Kompaktowość, elastyczność i różnorodność modułów LED pozwalają na wykorzystaniu ich w wielu designerskich rozwiązań oświetleniowych w różnych wnętrzach. Obecnie są montowane do lamp wiszących i sufitowych a także lamp stołowych i podłogowych. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nie zawierają delikatnych elementów, jakie są zawarte w szklanych żarówkach żarowych.
  • Lampy LED są jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska. Nie zawierają rtęci, dlatego w przypadku awarii lub zniszczenia nie są niebezpieczne i nie wymagają specjalnego usuwania.


Wysokiej, jakości kolorowe światło

 

Diody LED są wytwarzane w różnych widmach kolorów i mają wysoki współczynnik oddawania barw (Ra> 80). Ponadto zapewniają żywe kolory, ponieważ nie wymagają filtrów do tworzenia kolorowego światła, dzięki czemu kolory są czystsze i głębsze bez utraty energii. Technologie LED były początkowo wykorzystywane tylko do bardzo specyficznych celów (we wskaźnikach włączenia na desce rozdzielczej). Obecnie te systemy oświetleniowe przeniknęły prawie wszystkie obszary rynku oświetleniowego na całym świecie, zastępując tradycyjne lampy żarowe i fluorescencyjne.  
 

Inteligentne systemy oświetleniowe

 

Diody LED mogą działać w sposób ciągły, bez uszczerbku dla ich wydajności i funkcjonowania. Technologia LED jest znacznie lepsza niż wszystkie inne opcje. Wśród programowalnych systemów oświetlenia w pomieszczeniach i na zewnątrz. W rzeczywistości oświetlenie LED idealnie nadaje się do stosowania w urządzeniach wymagających kontroli natężenia jasności (ściemniaczy), czujników timerów i tak dalej. W przeciwieństwie do innych źródeł światła, w diodach LED istnieje możliwość zmiany natężenia światła, co oprócz oszczędności energii pomaga wydłużyć żywotność diod LED.  
 

Wydajność oświetlenia pozwala tworzyć innowacyjne modele

 

Lampy ledowe nie powodują olśnienia. Ich zastosowanie otwiera ogromne możliwości dla innowacyjnego wzornictwa. Z powodzeniem wykorzystuje się do tworzenia opraw w łazience i zapewnia maksymalną wydajność systemów oświetleniowych ze względu na małe rozmiary i różne kształty. Model z regularną wiązką o jednolitej jasności w przestrzeniach otwartych i zewnętrznych. Ponadto, ponieważ diody LED są źródłem światła monochromatycznego. Nie ma promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego, uzyskuje się większe nasycenie kolorów i świecą jaśniej. Natychmiastowe włączenie (start).

 

W przeciwieństwie do lamp fluorescencyjnych (energooszczędnych) lub sodowych diody LED włączają się natychmiast, a optymalny poziom oświetlenia i temperatury barwowej jest natychmiast osiągany (nawet w temperaturach do -30ºC). Dlatego z ich pomocą możesz stworzyć efekt migotania.
 

Lampy LED do salonu, kuchni, sypialni

 

Oszczędność i wygoda oświetlenia LED od dawna została sprawdzona i zweryfikowana. Liderzy rynku oświetleniowego używają tej technologii od dłuższego czasu, a popyt na produkty ze źródłami światła LED stale i skutecznie rośnie. LED jest najciekawszym źródłem światła, na które obecnie zwraca uwagę wiele firm. Ma o rząd wielkości wyższą efektywność energetyczną w porównaniu do innych źródeł światła. Produkcja wysokiej, jakości, niezawodnych i mocnych źródeł światła opartych na technologiach półprzewodnikowych stawia najwyższe wymagania produkcyjne. Ale pomimo wszystkich zawiłości technologii wytwarzania lamp LED, szybko zyskują popularność na rynku i wśród konsumentów.


Jak zamówić i kiedy otrzymam zamówiony towar?

Czas dostawy uzależniony jest od dostępności produktu. Na naszej stronie, na karcie danej lampy ledowej sprawdzisz czas dostawy. Produktów niedostępnych mamy bardzo mało, dlatego możesz mieć niemal pewność, że Twój produkt jest dostępny. W tym celu przejdź do szczegółów i sprawdź dostępność oraz czas wysyłki.