PONAD 25 LAT DOŚWIADCZEŃ

Doświadczenie
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD PROMOCYJNY
OK
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 20 zł, do darmowej dostawy brakuje 300 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD PROMOCYJNY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lampy do łazienki, plafony, kinkiety (392)

Stylowe lampy do łazienki

 

Wybór lampy do łazienki, wbrew pozorom, nie jest prosty i oczywisty. Obok walorów estetycznych i dekoracyjnych należy wziąć pod uwagę także funkcjonalności i efektywność wybieranego oświetlenia, gdyż od tego – w głównej mierze – zależy komfort korzystania z łazienki. W naszym sklepie znajdziesz klasyczne plafony, tradycyjne kinkiety oraz nowoczesne oświetlenie halogenowe, lampy typu spot-light i led. Gorąco zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą lamp łazienkowych.
 

Każdy poranek zaczyna się w łazience, gdy każdy kładzie się spać, myjąc zęby lub biorąc prysznic. Dlatego bardzo ważne jest piękne i wygodne wyposażenie tego pomieszczenia, przy czym szczególną uwagę należy zwrócić na urządzenia oświetleniowe. Jasne światło z kinkietów pomoże obudzić się rano, a miękkie, słabe światło z lamp sufitowych pomoże zrelaksować się wieczorem po ciężkim dniu.
 

Lampy łazienkowe, plafony, kinkiety

 

Nowoczesny rynek elektryczny jest wypełniony wieloma uniwersalnymi urządzeniami oświetleniowymi, które nadają się do pomieszczeń do różnych celów. Lampy sufitowe mogą być używane, jako kinkiety, modele punktowe mogą być montowane na dowolnej płaszczyźnie pionowej / poziomej, a wymagania dotyczące oświetlenia wewnętrznego nie są surowe. Ale jeśli chce się wybrać ścienną lampę do łazienki, nie należy myśleć o uniwersalności, główną uwagę trzeba zwrócić na jej bezpieczeństwo i praktyczność.
 

Wiele zależy, od jakości oświetlenia w łazience:

  • Naturalne oddawanie barw
  • Kontrast i ekspresja konturów w odbiciu lustrzanym
  • Bezpieczeństwo poruszania się po łazience w ciemności (i dla pomieszczeń bez okien oraz w ciągu dnia).
 

Do każdego z tych celów należy kupić kinkiet do łazienki. Stanie się pomocniczym źródłem blasku, a w bardzo małych pomieszczeniach będzie nawet odgrywał rolę głównego oświetlenia. Urządzenie powinno generować wystarczająco jasne światło, ale nie oślepiać użytkownika. Kinkiety, plafony, lampy sufitowe, podświetlane lustra wiele wersji urządzeń działa w jednym celu. Różnią się kształtem, rozmiarem i mocą, ale łączy je jedno wspólne kryterium bezpieczeństwo.

 

Lampy przyjazne środowisku

 

Technologia oświetleniowa, wykonana jest z certyfikowanych materiałów. Nie wydzielają toksycznych substancji po podgrzaniu, nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. Urządzenia wytwarzające światło są wyposażone w nowoczesne lampy rtęciowe. Ich utylizacja jest prosta, można zastąpić przestarzałe źródła światła bardziej progresywnymi. Można od razu kupić ścienną lampę LED do łazienki lub kupić model ze standardową podstawą, w której żarówkę można łatwo wymienić na analog LED. Przyjazność dla środowiska urządzeń generujących światło przejawia się także w zdolności do zmniejszania zużycia energii bez obniżania, jakości oświetlenia.

 

Bezpieczeństwo techniczne - oświetlenie łazienki

 

Ścienne oprawy łazienkowe służą, jako oświetlenie pomocnicze. Są zintegrowane z lustrem lub w jego pobliżu, instalowane na ścianach i dowolnych pionowych powierzchniach wewnętrznych, gdzie potrzebny jest strumień światła. W zależności od odległości lokalizacji od źródła wilgoci wybiera się modele z obudową o określonej klasie ochrony (IP). Im wyższa druga cyfra w indeksie, tym bliżej kinkiety można umieścić nad wodą, ale odległość nie powinna być mniejsza niż 60 cm.

 

Lampy sufitowe nie zaparowują, nie tracą zdolności do przesyłania światła. Nawet modele z fragmentami kryształów zachowują idealne załamanie promieni, nie blakną i nie stają się mętne. Wszystkie metalowe elementy opraw są pokryte związkami antykorozyjnymi, nie są zdeformowane, wytrzymają długo. Nowoczesny plafon z kloszem wykonanym z metalu, przypominający siatkę ozdabiany kryształkami, daje efektownie rozproszone światło. Każdy element okablowania jest niezawodnie chroniony przed kontaktem z wilgocią, izolowany pod modułami ochronnymi. Lampy ścienne do łazienkiwodoodporne i niezawodne.

 

Funkcje użytkowania lamp do łazienki

 

Kinkiet do montażu w łazience ma zawsze ergonomiczne wymiary. Pozwala to nie ograniczać się do jednej metody instalacji i pewnej ilości sprzętu oświetleniowego. Wszystko zależy od pomysłu na projekt i wymagań dotyczących stylizacji pomieszczenia. Lampę ścienną do łazienki można kupić do pomieszczeń o różnych wymiarach. Nie będzie ona utrudniać ruchów, nie będzie przeszkadzać, ponieważ przylega ściśle do ściany lub ma mechanizm obrotowy do wyboru żądanej pozycji. Kinkiet z wbudowanym włącznikiem to jedna z najbardziej poszukiwanych lamp do łazienki, to innowacyjna opcja. Model z kloszami z pociętego metalu, zawierający ruchome reflektory jest bardzo praktyczny, posiada żarówki halogenowe pobierające tylko 28W.


Dobre oświetlenie do łazienki

 

Wybór wyposażenia do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Wszyscy członkowie rodziny regularnie odwiedzają to pomieszczenie. Oprawy w łazience mogą wybrane, w zależności od metody mocowania:

 

  • Sufitowe - są głównym źródłem oświetlenia
  • Wpuszczone - są instalowane w obecności podwieszanego sufitu
  • Montowany na ścianie tzw. konkiety, plafony - są instalowane w pobliżu lustra, jako dodatkowe źródło światła. Instalacja reflektorów jest bardziej nowoczesna, a co najważniejsze to bezpieczna opcja. Diody LED zużywają bardzo mało energii, a także praktycznie nie wyróżniają się na suficie. Są często używane do oświetlenia strefowego łazienki. Na przykład jedna lampa LED jest zainstalowana nad wanną, a druga nad lustrem. Sterowanie odbywa się za pomocą przełącznika podwójnego.
 

Można zapewnić pomieszczeniu maksimum światła za pomocą wodoodpornych lamp naściennych. Najczęściej instaluje się kinkiety i plafony, chociaż w niektórych przypadkach stosuje się nawet świeczniki. Zaletą produktów montowanych na ścianie jest to, że ich podłączenie jest znacznie prostsze (niektóre urządzenia na kablu po prostu podłącza się do gniazdka ściennego).

 

Lampy sufitoweplafony do łazienki mogą mieć jedno źródło światła lub wiele. Przybierają kształt okrągły, kwadratowy, prostokątny z delikatnym światłem lub bardzo mocnym światłem LED. Plafon może posiadać 162 diody LED, 3000K (ciepła barwa) i strumień światła, aż 2,916lumen. Można zainstalować różne rodzaje opraw, aby osiągnąć optymalny poziom oświetlenia. Jako źródła światła warto wykorzystać oświetlenie fluorescencyjne, LED, halogenowe. Lepiej jest zrezygnować z żarówek żarowych, ponieważ mają one wiele wad.