PONAD 25 LAT DOŚWIADCZEŃ

Doświadczenie
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 20 pln, do darmowej dostawy brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD PROMOCYJNY
OK
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 20 pln, do darmowej dostawy brakuje 300 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD PROMOCYJNY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lampy loftowe, industrialne (69)

Lampy industrialne

 

Siedemdziesiąt lat temu, powodowani potrzebą Amerykanie rozpoczęli żmudny i trudny proces adaptowania starych, opuszczonych fabryk na miejsca nadające się do zamieszkania. Był to moment kluczowy dla powstania zupełnie nowego trendu w architekturze, który do dzisiaj jest niezwykle popularny w projektowaniu wnętrz. Charakteryzuje go surowość wykorzystanych materiałów, brak kolorowych dekoracji, biele i szarości złamane intensywnym, naturalnie występującym kolorem, ogromne okna i mnogość lamp. W związku z tym, że styl industrialny wziął się właściwie od pozostałości po przemyśle hutniczym, elektrotechnicznym czy maszynowym, źródłami światła, które idealnie sprawdzą się w loftach będą lampy okazałe, wyprodukowane przede wszystkim z metalu i szkła, utrzymane w odcieniach czerni, szarości i grafitu.
 

Lampy loftowe z charakterem

 

Decydując się na urządzenie loftu w stylu industrialnym, lampy są jednym z kluczowych elementów, które zaważą na odpowiednim odbiorze mieszkania przez gości. Jest to styl bardzo niejednoznaczny, który musi się doskonale komponować z charakterem właściciela loftu. Niejednokrotnie można się spotkać z elementami instalacji wyeksponowanymi w mieszkaniu – z tego powodu, aby dopasować się do stylu industrialnego, oferowane lampy to bardzo często nagie żarówki, osłonięte wyłącznie niedającym ochrony przed ostrym światłem, drucianym kloszem.
 

Kształty tych kloszy sprawią, że loft stanie się miejscem niezwykle oryginalnym, wpisującym się duchem i charakterem w styl industrialny. Innym przejawem dopasowania lamp do stylu industrialnego jest wieszanie ich na długich, wyglądających na stare, łańcuchach. Poprowadzony przez oczka łańcucha kabel to element ducha tego stylu. W ofercie znajdują się również modernistyczne lampy z kloszami, które kształtem i formą przypominają klatki. To idealne rozwiązanie dla ludzi poszukujących lamp przykuwających natychmiast wzrok i na długo zapadających w pamięć.
 

Fantazyjne żarówki

 

W przypadku oświetlenia loftowego, nie tylko lampa powinna mieć swój niepowtarzalny charakter. Ponieważ, zgodnie z duchem stylu industrialnego, bardzo często żarówka nie jest niczym osłonięta, ona również powinna mieć pewne cechy odróżniające ją od żarówek dostępnych powszechnie. Szczególnie wpisującymi się w głębię stylu industrialnego żarówkami są takie, gdzie źródłem światła jest rozjarzony do czerwoności, poskręcany drucik. Takie żarówki fantastycznie komponują się z oferowanymi lampami loftowymi, zarówno wiszącymi, jak i ściennymi.  


Lampy loftowe

 

Częścią stylu industrialnego jest wykorzystywanie w charakterze dekoracji przedmiotów, które posiadają swoją niebanalną historię. Z tego powodu w takich wnętrzach można znaleźć stare gazetniki, komplety srebrnej zastawy stołowej czy zegary pamiętające czasy sprzed stu lat. Oferowane lampy bez problemu wpisują się właśnie w taką kompozycję. Są profesjonalnie stylizowane na przedmioty wieloletnie, z głębią, towarzyszące swoim właścicielom w najważniejszych momentach życia, które zasługiwały przede wszystkim na mocne, dobre oświetlenie. Świetnie sprawdzą się w rustykalnych, loftowych wnętrzach.
 

Szeroki wybór lamp loftowych

 

W bogatej ofercie lamp loftowych każdy indywidualista, pragnący nadać swojemu mieszkaniu charakter industrialnego loftu, znajdzie coś dla siebie. Oferowane lampy nadają się do wnętrz minimalistycznych i otwartych przestrzeni, które charakteryzują ten styl. Zarówno lampy wiszące, jak i kinkiety mają ten zadziorny charakter, którego w wyposażeniu wnętrz poszukują miłośnicy stylu industrialnego. Jest to rezultat zarówno niespotykanego, oryginalnego designu, stonowanych kolorów i zastosowanych materiałów. Lampy z oferty sprawdzą się w różnych pomieszczeniach utrzymanego w stylu industrialnym loftu: pasują zarówno do salonu, jak i do jadalni oraz do kuchni.


Imitacja betonu w oświetleniu

 

Najnowszym krzykiem mody w architekturze wnętrz jest wykorzystywanie materiałów i kolorystyki imitującej beton. Trend ten jest zauważalny szczególnie w branży meblarskiej i wykończeniowej, natomiast podążając za tym trendem, oferta zawiera również pasujące lampy z kloszami w odcieniach szarości, imitujących beton. Poza tym charakterystycznym kolorem, lampy loftowe występują zwykle w kolorze czarnym, miedzianym, srebrnym lub są przezroczyste. Zgodnie z literą stylu industrialnego, niczym dziwnym nie będzie wyszczerbienie lub niewielki nalot rdzy na kloszu lampy, które nadają im niepowtarzalnego charakteru, a nie wpływają w żadnym stopniu na ich funkcjonalność. Skorzystanie z oferty jest równoznaczne z wyborem najlepszych jakościowo, najbardziej oryginalnych lamp na rynku.