PONAD 25 LAT DOŚWIADCZEŃ

Doświadczenie
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 20 pln, do darmowej dostawy brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD PROMOCYJNY
OK
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 20 pln, do darmowej dostawy brakuje 300 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD PROMOCYJNY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lampy na schody

 

Odpowiednio dobrane i właściwie zamontowane oświetlenie schodowe nie jest zbytecznym gadżetem, ale podstawą bezpiecznego korzystania ze schodów. W naszej ofercie znajdziesz lampy ścienne oraz kinkiety, które pomogą ci oświetlić schody i klatki schodowe wewnątrz budynków, tym samym zapewniając bezpieczeństwo tobie i twojej rodzinie lub pracownikom. Oferujemy halogeny, lampy typu spot-light i led. W ofercie bogaty wybór lamp dekoracyjnych.
 

Używamy ich kilka razy dziennie, nawet o tym nie myśląc. Są w większości budynków - schody. Ale czy wiesz, że to na schodach ma miejsce najwięcej wypadków w budynkach? Nic nie jest ważniejsze, niż uczynienie ich bezpiecznymi. Oprócz środków takich, jak poręcze, podstawowy wpływ na bezpieczeństwo ma odpowiednie oświetlenie. Na szczęście możliwości oświetlenia LED pozwalają nie tylko uniknąć przykrych zdarzeń, ale mają wielki wpływ na wystrój wnętrza.
 

Najważniejsze w oświetleniu schodów

 

Najwięcej upadków na schodach zdarza się podczas schodzenia. Często w słabym oświetleniu nie widać, gdzie znajduje się niższy stopień. Najważniejsze jest więc oświetlenie poszczególnych schodków. Idealne światło powinno zatem:

-stwarzać dobre kontrasty

-nie oślepiać

-nie rozpraszać.
 

Oświetlić stopnie czy całe schody

 

Aby klatka schodowa była bezpieczna można oświetlić zarówno całe schody za pomocą lamp ściennych lub sufitowych, jak i poszczególne stopnie za pomocą lamp LED lub listew LED.


Lampy ścienne i sufitowe - problemy

 

Chociaż ścienne i sufitowe oświetlenie klatki schodowej jest powszechne, prawidłowe oświetlenie schodów za ich pomocą jest niemal niemożliwe. Ogólne wrażenie jest pozytywne, ale istnieje ryzyko, że osoba korzystająca ze schodów rzuci silny cień i części schodów staną się niewidoczne. W takim przypadku należy zachować ostrożność i zainstalować wiele źródeł światła w krótkich odstępach, aby obszary oświetlone na siebie zachodziły. W przypadku kinkietów może się zdarzyć, że albo odpowiednio oświetlą tylko część schodów, albo, ze względu na różny wzrost osób z nich korzystających, niektórzy będą oślepieni. 
 

Możliwości oświetlenia stopni

 

Oczywiście najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa, ale nie należy zapominać o estetyce. Przez odpowiednio zaprojektowane oświetlenie można stworzyć nastrojową, zachęcającą atmosferę, która nada wnętrzu zupełnie nowy charakter. 
 

Kinkiety nad schodami

 

Wspaniałą opcją jest umieszczenie lamp na ścianie co trzy - cztery stopnie i blisko stopnia. Światła tego typu są dostępne w niezliczonych opcjach i na pewno znajdziesz taką, która pasuje do twojego wnętrza. Stopnie będą odpowiednio oświetlone, a punkty świetlne stworzą niepowtarzalny nastrój. 
 

Montaż natynkowy czy podtynkowy

 

W przypadku oświetlenia ściennego możliwe są obie opcje, jednak w przypadku starszych budynków i konieczności ich modernizacji warto rozważyć zainstalowanie bezprzewodowych lamp zasilanych baterią. Współczesne lampy LED zużywają bardzo mało energii, więc jest to do zaakceptowania. Do tego wiele dostępnych na rynku lamp wyłącza się automatycznie po 30 sekundach, dzięki czemu akumulatory starczą na długo. 
 

Bezpośrednie oświetlenie stopni diodami LED

 

Bardzo prostą i stylową opcją jest przymocowanie świateł bezpośrednio do dolnej części stopni. Są dwie możliwości: montowanie pojedynczych świateł albo całej listwy. Zastosowanie taśmy LED daje spektakularne efekty. Są to samoprzylepne paski, w których znajdują się diody. Montaż jest bardzo łatwy, niektóre taśmy mają nawet punkty, w których można je podzielić na dowolne długości. Taśmy LED można przykleić bezpośrednio pod stopniem lub zastosować listwy aluminiowe. 
 

Lampy na klatkę schodową - Zrób to kolorowo

 

Wpływ kolorów na nas i nasze samopoczucie jest udowodniony naukowo. Jak to powiązać z oświetleniem? Dzięki nowej technologii LED RGB.
 

Co to jest RGB

 

Skrót pochodzi od angielskich nazw kolorów: czerwony (R- red), zielony (G- green) i niebieski (B- blue). Za pomocą kombinacji tych barw można uzyskać każdy odcień. W klasycznych listwach RGB znajdują się diody świecące na wszystkie trzy kolory, a światło białe uzyskuje się używając wszystkich jednocześnie. Trudno jednak w ten sposób uzyskać czystą biel. Na rynku są również listwy oznaczone symbolem RGB W, czyli oprócz diód kolorowych zawierające także diody świecące na biało. To rozwiązanie ma jednak i wadę- trudno jest wytworzyć jednolite światło. Stworzono więc listwy RGBW, gdzie wszystkie cztery kolory znajdują się na tej samej diodzie. 
 

Czujniki ruchu i zmierzchu

 

Mimo, że diody LED są tak ekonomiczne, nie ma sensu pozostawiać ich włączonych na całe godziny. Przydatnymi dodatkowymi funkcjami lamp są czujniki ruchu lub zmierzchu.


Oświetlenie schodów z czujnikami ruchu

 

Lamy wykrywające ruch co 3 lub 5 metrów zapewniają wyjątkowe bezpieczeństwo. Największy sens ma to na zewnątrz, ale nawet wewnątrz budynku jest przyjemniej nie szukać włącznika światła w ciemności. Lampy takie wyłączają się zwykle automatycznie po 30 sekundach do 2-3 minut. 
 

Czujniki zmierzchu

 

Miłym i wygodnym rozwiązaniem jest instalacja lampy, która włącza się automatycznie, gdy zmniejsza się światło dzienne. Zwłaszcza w budynkach o dużym natężeniu ruchu taki pomysł ma sens, ponieważ bardzo kłopotliwe byłoby stałe włączanie i wyłączanie światła. Ważny jest również aspekt ekonomiczny, bo takie światło automatycznie wyłączy się, gdy zrobi się jasno.